Terapia indywidualna

PROWADZIMY INDYWIDUALNĄ TERAPIĘ

  • pacjentów z przewlekłymi bólami kręgosłupa i kończyn
  • pacjentów po operacjach
  • pacjentów z wadami postawy
  • sportowców dręczonych kontuzjami

 

Terapia prowadzona jest w oparciu o specjalistyczne metody manualne, mobilizację tkanek miękkich, trening funkcjonalny. Terapeuta pracuje z jednym pacjentem, któremu dobiera program rehabilitacji indywidualnie, w zależności od rodzaju schorzenia, wieku, ogólnej sprawności i ewentualnych przeciwwskazań. W naszej przychodni terapia indywidualna nie jest ograniczona czasowo. Terapeuta poświęca tyle czasu, ile w danym dniu jest możliwe, aby uzyskać zamierzony, zaplanowany efekt.

W związku ze znacznym, w ostatnich latach, zwiększeniem ilości artroskopii stawu kolanowego zapewniamy specjalistyczny program rehabilitacji pacjentów po tym właśnie zabiegu. Terapeuta planuje i prowadzi rehabilitację, od pierwszej wizyty do uzyskania pełnej sprawności pacjenta. Zachęcamy pacjentów, którzy mają zaplanowany termin operacji, do odbycia rehabilitacji przedoperacyjnej, nasze bogate doświadczenie w tej dziedzinie wskazuje na to, że rehabilitacja przedoperacyjna znacząco minimalizuje komplikacje pooperacyjne.

Oferujemy indywidualny program zajęć dla sportowców dręczonych różnego rodzaju przewlekłymi kontuzjami. Leczymy problem bieżący i, w oparciu o specjalistyczny trening funkcjonalny, zapobiegamy nawrotom kontuzji. Zapewniamy państwu bezpieczny i bezbolesny powrót do zdrowia.

Stosujemy również aplikację specjalistycznych plastrów kinesiotaping. Plastry, w zależności od sposobu naklejenia, pozwalają utrwalić pozytywny efekt rehabilitacji, odciążają mięśnie jak również działają przeciwobrzękowo. Umiejętność odpowiednich technik aplikacji terapeuci nabyli na specjalistycznych kursach japońskiej metody kinesiologytaping.

opublikowano:
autor: Alkamed
temat: Terapia indywidualna