Terapia indywidualna

PROWADZIMY INDYWIDUALNĄ TERAPIĘ

  • pacjentów z przewlekłymi bólami kręgosłupa i kończyn
  • pacjentów po operacjach
  • pacjentów z wadami postawy
  • sportowców dręczonych kontuzjami

Terapia prowadzona jest w oparciu o specjalistyczne metody manualne, mobilizację tkanek miękkich, trening funkcjonalny. Terapeuta pracuje z jednym pacjentem, któremu dobiera program rehabilitacji indywidualnie, w zależności od rodzaju schorzenia, wieku, ogólnej sprawności i ewentualnych przeciwwskazań. W naszej przychodni terapia indywidualna nie jest ograniczona czasowo. Terapeuta poświęca tyle czasu, ile w danym dniu jest możliwe, aby uzyskać zamierzony, zaplanowany efekt.

W związku ze znacznym, w ostatnich latach, zwiększeniem ilości operacji artroskopii stawów- biodrowy, kolanowy, skokowy, barkowy, łokciowy, nadgarstkowy- zapewniamy specjalistyczny program rehabilitacji pacjentów po tych właśnie zabiegach. Terapeuta planuje i prowadzi rehabilitację, od pierwszej wizyty do uzyskania pełnej sprawności pacjenta. Zachęcamy pacjentów, którzy mają zaplanowany termin operacji, do odbycia rehabilitacji przedoperacyjnej. Nasze bogate doświadczenie w tej dziedzinie wskazuje na to, że rehabilitacja przedoperacyjna znacząco minimalizuje komplikacje pooperacyjne.

Oferujemy indywidualny program zajęć dla sportowców dręczonych różnego rodzaju przewlekłymi kontuzjami. Leczymy problem bieżący i, w oparciu o specjalistyczny trening funkcjonalny, zapobiegamy nawrotom kontuzji. Zapewniamy państwu bezpieczny i bezbolesny powrót do zdrowia.

Stosujemy również aplikację specjalistycznych plastrów kinesiotaping. Plastry, w zależności od sposobu naklejenia, pozwalają utrwalić pozytywny efekt rehabilitacji, odciążają mięśnie jak również działają przeciwobrzękowo. Umiejętność odpowiednich technik aplikacji terapeuci nabyli na specjalistycznych kursach japońskiej metody kinesiologytaping.


alkamed_logo_300

CENTRUM MEDYCZNE
alkamed_logo_300

CENTRUM MEDYCZNE
INFORMACJA


GODZINY PRACY

Poniedziałek – Piątek 7:30 – 20:00
Sobota – Niedziela Zamknięte


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Tel/Fax: 22 669 50 80
rejestracja@alkamed.pl
Tel/Fax: 22 669 50 ..pokaż numer
rejestracja@alkamed.pl


NASZ ADRES

ul. Broniewskiego 23
01-780 Warszawa

INFORMACJA


GODZINY PRACY

Poniedziałek – Piątek 7:30 – 20:00
Sobota – Niedziela Zamknięte


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Tel/Fax: 22 669 50 80
rejestracja@alkamed.pl


NASZ ADRES

ul. Broniewskiego 23
01-780 Warszawa© Copyright by Alkamed 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Copyright by Alkamed 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Call Now Button+48 22 669 50 80